Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Anabolika
- jsou to léky či doplňky stravy, které mají hormonální základ (testosteron - mužský pohlavní hormon). Podporují rychlejší růst svalů, výkon apod.

Eliminace - vyloučení, vylučování, vytěsnění, odstranění. Může se použít v různých oborech. Zde se jedná o odstranění nežádoucích jevů a příčin vzniku strií.

Estetický problém - problém, který narušuje krásu a celkový dojem, většinou je tento pojem shodný s kosmetickým problémem.

Kolagen - je ve vodě nerozpustná bílkovina (protein), která je základní stavební hmotou pojivových tkání. V organismu se nachází ve formě kolagenových vláken, ke stáří těchto vláken ubývá, což se projevuje stárnutím a některými chorobami.

Kortikoidy - jsou syntetické chemické látky, které mají podobné vlastnosti jako hormony kůry nadledvinek. Používají se k léčbě různých alergií a problémů se sníženou imunitou.

Laktace - je proces tvorby a vylučování mateřského mléka, a to nejen u lidí, ale u většiny savců.

Lymfodrenáž - neboli lymfatická masáž. Rytmickým hnětením těla v určitých místech napomáhá toku mezitkáňového moku (mízy), pročisťuje tak organismus a zbavuje ho nežádoucích látek a otoků.

Prevence - soustava opatření, která má předcházet nějakému nežádoucímu jevu, např. nemoci, nepříjemné situaci apod.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Strie.eu
Kontakty