Úvod Jak vznikají strie?

Jak vznikají strie?

Lidská kůže je tvořena několika vrstvami. Je elastická, tedy do určité míry pružná a s přirozeným růstem a zvyšováním objemu se natahuje. Je to díky elastickým vláknům, které kůže obsahuje. Pružnost kůže s věkem přirozeným způsobem klesá.

Strie jsou drobné pajizévky na kůži. Nevznikají však poškozením povrchu kůže, ale popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Strie vznikají při extrémním natažení kůže, v době kdy dochází k rychlému váhovému přírůstku. Čím je organismus starší, tím víc se strie tvoří. Oblasti které jsou nejvíce postiženy tvorbou strií jsou boky, břicho, hýždě, stehna a prsa. Dá se tedy hovořit o problémových partiích těla.


Diskuse (15 komentářů)

Kamča, (29. 07. 2012 13:55) Reagovat
Mě se kůže extrémně natáhla když jsem přibrala, popraskala na bocích. V těhotenství už jsem si to pohlídala, mazala jsme se krémem elasti-q original a díky tomu, že kůže byla promazaná a že krém obsahuje hodně elastinu tak byla taky pružná a už nepopraskala..to je myslím skvělé..
jaana, (13. 03. 2013 19:30) Reagovat
Ahoj je mi 16 let mam strie objevili se mi asi před rokem,vubec se mi to nelíbí ,poradte nejaký krem nebo mast,Moje sestra je ma taky mela je asi pul roku potom ji zmizeli ale vubec si to nemazala. Nejdřív jsem si myslela že tím trpím jen ja ale vidím že ne :)
Lída, (01. 08. 2013 05:35) Reagovat
[quote name="jaana"]Ahoj je mi 16 let mam strie objevili se mi asi před rokem,vubec se mi to nelíbí ,poradte nejaký krem nebo mast,Moje sestra je ma taky mela je asi pul roku potom ji zmizeli ale vubec si to nemazala. Nejdřív jsem si myslela že tím trpím jen ja ale vidím že ne :)[/quote]Já mám zato, že když už člověk strie má, že se odstraňují velmi těžko. Ty krémy jsou dobré spíš jako prevence proti nim, ale asi záleží i na tom, o jak hluboké strie jde.
anonym, (25. 08. 2013 08:58) Reagovat
ahoj...je mi 13 a mám pár strii ale nějak jsem nepřibrala...vážím už 2 roky stejně ale asi před půl rokem se mi udělali...tlustá nejsem a tak nvím kde by se mohli vzít?
Katka, (31. 05. 2014 12:38) Reagovat
Ahoj, je mi 16 let a strie mám už asi dva roky. Mám je na břiše, na bocích, u lopatek, u prsou a na ramenou. Postupem času, mi některé z nich zesvětlali, ale i přez to jsou vidět. Hrozně se za to stydím, nemůžu se vyslíct ani do plavek, aniž by se jich někdo nevšiml. Proto, kdyby znal někdo nějaky způsob jak se strií zbavit, prosím dejte vědět.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Strie.eu
Kontakty