Úvod Jak vznikají strie?

Jak vznikají strie?

Lidská kůže je tvořena několika vrstvami. Je elastická, tedy do určité míry pružná a s přirozeným růstem a zvyšováním objemu se natahuje. Je to díky elastickým vláknům, které kůže obsahuje. Pružnost kůže s věkem přirozeným způsobem klesá.

Strie jsou drobné pajizévky na kůži. Nevznikají však poškozením povrchu kůže, ale popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Strie vznikají při extrémním natažení kůže, v době kdy dochází k rychlému váhovému přírůstku. Čím je organismus starší, tím víc se strie tvoří. Oblasti které jsou nejvíce postiženy tvorbou strií jsou boky, břicho, hýždě, stehna a prsa. Dá se tedy hovořit o problémových partiích těla.


Diskuse (15 komentářů)

Sára, (05. 07. 2014 06:37) Reagovat
Je mi 13 let a mám strie a nevím od čeho to mohu MIT prosím pomocte mi!
Sára, (07. 07. 2014 17:17) Reagovat
Já mám strie od 11 let a je mi 13.Snažila jsem se strií zbavit pomocí lejzru. Chodila jsem ke kosmetičce dvakrát týdně na lejzr a viděla jsem že se mi zmenšují ale po pár týdnech později se vůbec nic neměnilo. Nevíte jak bych se toho mohla zbavit i jinak? :/
holka, (23. 07. 2014 09:10) Reagovat
Ahoj je mi 15 a mám necelý rok strie na stehnech zevnitř a jdou vidět když mám kraťasy, plavky atd. stydím se za to :( sestře třeba zbělali ale já je mám takové krvavé někdy a jde to strašně vidět prosím o radu :-) ;-)
annna, (27. 08. 2015 19:39) Reagovat
Je mi 14 a mám strie na bocích , stehnech , brichu , prsou , je to strasny a ohromne se za to stydim na bocich jsou vazne velke protoze mam strasne velke boky , mam strach ze az budu mit nejakeho pritele tak ze bude zdesen .
Anna, (13. 10. 2015 16:53) Reagovat
Je mi 16 a mám strie na bocích a na prsou.Strašně se za to stydím a nemůžu mít ani větší výstřihy , protože by mi strie na prsou byly vidět.Už asi půl roku pravidelně používám různé krémy.Bohužel nepomáhají a je to pro mě čím dál tím více omezující.Stydím se před svým přítelem a velmi mě to omezuje. :-x :cry:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Strie.eu
Kontakty