Úvod Jak se zbavit strií?

Jak se zbavit strií?

Úplně se zbavit strií není možné. Kůže už je trvale poškozena. Hlavním úkolem je tedy prevence. K té patří:

  • Dostatečný přísun tekutin.
  • Správná životospráva.
  • Promazávání ohrožených partií těla.
  • Prokrvující masáže.
  • Pomalé přibývání na váze.
  • Pozvolné posilování.

Pokud se hovoří o promazávání, je tím myšleno pravidelné několikadenní mazání s lehkou prokrvující masáží za pomoci speciálních účinných krémů či tělových mlék, které zamezují tvorbu strií a zvyšují elasticitu kůže. Platí to nejen pro ženy v těhotenství, ale i pro muže, kteří intenzivně posilují. Přípravky k promazávání (např. Bonella aj.) se dají zakoupit v lékárnách nebo v internetových obchodech. O účinnosti se dá uvažovat zhruba po dvouměsíční aplikaci.

Pokud už strije vznikly, lze jejich projevy zmírnit:

  • Masážemi. Při masážích lze použít mořskou houbu, to pokud si je postižený chce dělat sám. Jinak je spousta pracovišť, které nabízí speciální masáže a lymfodrenáže ke zmírnění celulitidy a projevů strií.
  • Mazáním. Opět se hovoří o promazávání speciálními krémy, mléky, balzámy, které zmírňují viditelnost strií, zesvětlují je apod. Přes vyšší cenu jsou žádané, pro jednoduchost aplikace. Jejich účinnost může odpovídat ceně.
  • Mikrodermabrazí. Je to záležitost, kterou provádí vždy odborníci. Jde o kosmetický zákrok k vyhlazení kůže, čímž se řeší nejen strie, ale i jiné kosmetické vady. Za použití oxidu hlinitého se povrch kůže jemně zbrousí. Není to zrovna levná záležitost, ale je vcelku účinná a rychlá.

Diskuse (111 komentářů)

Simona, (25. 09. 2011 10:46) Reagovat
mám strie na zadku a to mi dřív i kámoška říkala, že mi můj hezkej zadek závidí :/ nevím..najednou se tam prostě objevili...nesnáším pohled do zrcadla
terka, (25. 01. 2012 17:34) Reagovat
cau taky mam strie na zadku objevili se mi nedavno kdyz sem rychle pribrala a nevim co s tim porad hubnu a mazu se a nezabira to :-(
kačka, (15. 11. 2011 19:23) Reagovat
Ahoj, je mi 15 a strie se mi objevily už docela dávno. Nechodim kuli tomu s lidmi do bazénů a tak podobně. Stydím se nosit velké výstřihy a je to opravdu strašně nepříjemné. četla jsem že se toho prý nedá zbavit uplně?? to ne!!! prosím poraďte!!
Erika, (21. 11. 2011 16:50) Reagovat
v těhotenství jsem se mazala všelijakýma krémama a srie se mi stejně udělali,mám je na zadní i vnitřní straně stehen až ke kolenům a taky na bocích.Před tím jsem měla krásnou postavu,ale za ten zázrak co mám doma mi to stálo :o)
Kaja, (23. 11. 2011 14:32) Reagovat
Slyšela jsem, že na strie pomáhá kávová sedlina (z turka). Pěkně namazat na postižená místa a nechat působit, každý den opakovat a za 14 dní by měly být vidět první zlepšení.
Pavla, (10. 12. 2011 20:24) Reagovat
Zkuste gel na jizvy Contractubex...dostupný v každé lékárně. Mám s ním dobré zkušenosti ;-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Strie.eu
Kontakty