Úvod Jak se zbavit strií?

Jak se zbavit strií?

Úplně se zbavit strií není možné. Kůže už je trvale poškozena. Hlavním úkolem je tedy prevence. K té patří:

  • Dostatečný přísun tekutin.
  • Správná životospráva.
  • Promazávání ohrožených partií těla.
  • Prokrvující masáže.
  • Pomalé přibývání na váze.
  • Pozvolné posilování.

Pokud se hovoří o promazávání, je tím myšleno pravidelné několikadenní mazání s lehkou prokrvující masáží za pomoci speciálních účinných krémů či tělových mlék, které zamezují tvorbu strií a zvyšují elasticitu kůže. Platí to nejen pro ženy v těhotenství, ale i pro muže, kteří intenzivně posilují. Přípravky k promazávání (např. Bonella aj.) se dají zakoupit v lékárnách nebo v internetových obchodech. O účinnosti se dá uvažovat zhruba po dvouměsíční aplikaci.

Pokud už strije vznikly, lze jejich projevy zmírnit:

  • Masážemi. Při masážích lze použít mořskou houbu, to pokud si je postižený chce dělat sám. Jinak je spousta pracovišť, které nabízí speciální masáže a lymfodrenáže ke zmírnění celulitidy a projevů strií.
  • Mazáním. Opět se hovoří o promazávání speciálními krémy, mléky, balzámy, které zmírňují viditelnost strií, zesvětlují je apod. Přes vyšší cenu jsou žádané, pro jednoduchost aplikace. Jejich účinnost může odpovídat ceně.
  • Mikrodermabrazí. Je to záležitost, kterou provádí vždy odborníci. Jde o kosmetický zákrok k vyhlazení kůže, čímž se řeší nejen strie, ale i jiné kosmetické vady. Za použití oxidu hlinitého se povrch kůže jemně zbrousí. Není to zrovna levná záležitost, ale je vcelku účinná a rychlá.

Diskuse (111 komentářů)

nicol, (26. 07. 2011 21:21) Reagovat
ak môžem paradiť na strie zabera aj slnko sice nezmiznu uplne ale nebudu take viditelne ako tu niektore popisujete :-)
simona, (15. 08. 2011 17:58) Reagovat
dobry den, mam take strie a nevim jak se to zbavit tak proseim o radu :sad:
Markéta15, (30. 08. 2011 06:37) Reagovat
Ja mam strie asi uz od 13 let. Nikdy sem nemela nadvahu ani sem extreme nepribrala. Mam optimalni vahu, ale presto sem jeste zacala hubnout. Strie se mi zacaly zhorsovat az po zacatku diety a cviceni!!! jak je to mozny? Porad se mazu a delam vsechno pro to abych je nemela. Ted mam novyho kluka a on se porad divi proc se pred nim nechci svliknout. Je to protoze se bojim ze me uvidi a zdesi se... boze tak hrozne se stydiiiiiim .... :((((
katka, (13. 09. 2011 19:01) Reagovat
ahoj, je mi 17 a už léta mám strie... že je mám na hýždích, bocích, stehnech a prsou jsem si zvykla, protože to mm od puberty, jak jsem rychle vyrostla a dost nabrala, ale pak jsem začala cvičit, zubla pět kilo a najednou jsem měla strie i na lýtkách... dnes ráno jsem měla ruce v pořádku a teď se dívám a mám dvě strie na paži... jsem z toho už úplně na prášky, prootže já už ani nepřibírám, buď si držím váhu, nebo hubnu... a už vážně nevím, co s tím :'( poraďte, mám začít cvičit a hubnout? nebo zajít někam ke kožní? (nejsem přes ty doktory a takové věci žádný expert, takže vážně nevím)...
zuzka, (14. 09. 2011 10:53) Reagovat
ahoj, mne sa strie objavili pri druhom tehotenstve na celom bruchu. Používala som na to kozmetickú vazelínu aloe vera - strie vybledli a brucho sa pekne stiahlo. Odporúčam!
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Strie.eu
Kontakty