Úvod Jak se zbavit strií?

Jak se zbavit strií?

Úplně se zbavit strií není možné. Kůže už je trvale poškozena. Hlavním úkolem je tedy prevence. K té patří:

  • Dostatečný přísun tekutin.
  • Správná životospráva.
  • Promazávání ohrožených partií těla.
  • Prokrvující masáže.
  • Pomalé přibývání na váze.
  • Pozvolné posilování.

Pokud se hovoří o promazávání, je tím myšleno pravidelné několikadenní mazání s lehkou prokrvující masáží za pomoci speciálních účinných krémů či tělových mlék, které zamezují tvorbu strií a zvyšují elasticitu kůže. Platí to nejen pro ženy v těhotenství, ale i pro muže, kteří intenzivně posilují. Přípravky k promazávání (např. Bonella aj.) se dají zakoupit v lékárnách nebo v internetových obchodech. O účinnosti se dá uvažovat zhruba po dvouměsíční aplikaci.

Pokud už strije vznikly, lze jejich projevy zmírnit:

  • Masážemi. Při masážích lze použít mořskou houbu, to pokud si je postižený chce dělat sám. Jinak je spousta pracovišť, které nabízí speciální masáže a lymfodrenáže ke zmírnění celulitidy a projevů strií.
  • Mazáním. Opět se hovoří o promazávání speciálními krémy, mléky, balzámy, které zmírňují viditelnost strií, zesvětlují je apod. Přes vyšší cenu jsou žádané, pro jednoduchost aplikace. Jejich účinnost může odpovídat ceně.
  • Mikrodermabrazí. Je to záležitost, kterou provádí vždy odborníci. Jde o kosmetický zákrok k vyhlazení kůže, čímž se řeší nejen strie, ale i jiné kosmetické vady. Za použití oxidu hlinitého se povrch kůže jemně zbrousí. Není to zrovna levná záležitost, ale je vcelku účinná a rychlá.

Diskuse (111 komentářů)

Kristina, (02. 03. 2011 13:32) Reagovat
Ahoj holky,kdo má zkušenosti s Trilastinem?a kde ste jej sehnali?koukala jsem se na net a stojí okolo 2000 ale slyšela sem ,že opravdu funguje
Veronika, (08. 03. 2011 16:54) Reagovat
Ahoj je mi 12 let a udělali se mi strie na prsou strašně mě to trápí...když se toho nejde zbavit jde aspon něja zesvětlit ?
adka, (14. 05. 2011 05:40) Reagovat
dievčata možem vam poradiť ako som si strie preriedila ...strije vznikaju nadmerným množstvom hormonu kortizolu ...tento hormon vznika pri strese a zaťažových situaciach..takže moja rada menej sa stresujte a všetko berte z nadhladom ..popri tom trošku kremu proti striam a trošku cvičenia a časť strii zmizne ...mne takto zmizli strie na lýtkach a troška aj na stehnach ..a hned vyzeraju moje nohy trošku krajšie :D :lol: :lol: :lol:
jaja, (08. 06. 2011 09:42) Reagovat
A čo tak skúsiť krém Nivea je to stará dobrá klasika,dobre premastí pokožku...teda ako prevencia rozhodne !
stria na nohach, (08. 07. 2011 09:47) Reagovat
ja mam 14 rokov a som dost tučná hlavne od pása dole a na nohách mám strie ktoré niekedy zmiznú a niekedy sú take viditelne že sa bolím postavit pred zrkadlo :cry: neviem čo mám z tym robit pomoc!!!!
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Strie.eu
Kontakty