Úvod Jak se zbavit strií?

Jak se zbavit strií?

Úplně se zbavit strií není možné. Kůže už je trvale poškozena. Hlavním úkolem je tedy prevence. K té patří:

  • Dostatečný přísun tekutin.
  • Správná životospráva.
  • Promazávání ohrožených partií těla.
  • Prokrvující masáže.
  • Pomalé přibývání na váze.
  • Pozvolné posilování.

Pokud se hovoří o promazávání, je tím myšleno pravidelné několikadenní mazání s lehkou prokrvující masáží za pomoci speciálních účinných krémů či tělových mlék, které zamezují tvorbu strií a zvyšují elasticitu kůže. Platí to nejen pro ženy v těhotenství, ale i pro muže, kteří intenzivně posilují. Přípravky k promazávání (např. Bonella aj.) se dají zakoupit v lékárnách nebo v internetových obchodech. O účinnosti se dá uvažovat zhruba po dvouměsíční aplikaci.

Pokud už strije vznikly, lze jejich projevy zmírnit:

  • Masážemi. Při masážích lze použít mořskou houbu, to pokud si je postižený chce dělat sám. Jinak je spousta pracovišť, které nabízí speciální masáže a lymfodrenáže ke zmírnění celulitidy a projevů strií.
  • Mazáním. Opět se hovoří o promazávání speciálními krémy, mléky, balzámy, které zmírňují viditelnost strií, zesvětlují je apod. Přes vyšší cenu jsou žádané, pro jednoduchost aplikace. Jejich účinnost může odpovídat ceně.
  • Mikrodermabrazí. Je to záležitost, kterou provádí vždy odborníci. Jde o kosmetický zákrok k vyhlazení kůže, čímž se řeší nejen strie, ale i jiné kosmetické vady. Za použití oxidu hlinitého se povrch kůže jemně zbrousí. Není to zrovna levná záležitost, ale je vcelku účinná a rychlá.

Diskuse (111 komentářů)

Ajík, (05. 01. 2011 12:01) Reagovat
Mám je na prsou a je mi 15 let a potřebuju poradit stidim se za to nemůžu ani nosit to co bych chtěla prosím poraďte mi! :sigh:
Danuš, (13. 07. 2012 20:55) Reagovat
Nejsi sama:(*
Markéta, (10. 01. 2011 08:53) Reagovat
Ahoj všichni! Jsem v 7. měsíci těhotenství a strie na břiše neutěšeně přibývají. Chtěla jsem zkusit tento nový přípravek Ale je to dost peněz - nemáte někdo zkušenosti?
kamca, (17. 01. 2011 06:03) Reagovat
pro Aju: ahoj
Lucie, (01. 12. 2011 21:07) Reagovat
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho je třeba se jím mazat než je vidět výsledek? protože je celkem drahý, tak kolik ho je potřeba....děkuju moc
Denisa, (13. 02. 2011 10:55) Reagovat
Je mi 13 a mám strie,je to hnusný..nemůžu nosit sukni,ktraŤasy,poraďte nějaký dobrý krém.)dík. :sigh: :cry:
Denisa, (13. 02. 2011 10:55) Reagovat
taky mám struie je tp strašný můžu se jichz vůbec zbavit?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Strie.eu
Kontakty