Úvod Strie a těhotenství

Strie a těhotenství

Nejčastějším obdobím vzniku strií je těhotenství, zvláště třetí trimestr. Kůže se s rychlým nárůstem bříška nedokáže dostatečně napínat, elastická vlákna praskají a vznikají trhlinky.

Nicméně od začátku těhotenství je žena ohrožena striemi, protože se zvyšuje přísun potravy, žena rychleji tloustne, vlivem hormonů se zvětšují prsa a tak může dojít k poškození kůže. Kůže většinou začne svědit, tím ohlašuje, že není vše v pořádku. Proto je zapotřebí si hned při zjištění gravidity pořídit speciální přípravky k promazávání pokožky, které ji nejen zvlhčují, ale podporují i její pružnost. Kůži je nutné promazávat pravidelně několikrát denně, hlavně na spodní části břicha. Nejlépe je však mazat všechny problémové partie i poprsí. Toho se týká i období po porodu, kdy dochází k laktaci a prsa se zvětšují naléváním mléka. Částečně se dá zamezit tvorbě strií na prsou i vhodnou volbou podprsenky, která má být vždy dobrou oporou těžkých prsů.

Mnohé ženy prevenci strií v těhotenství zanedbávají, ale když už se strie vytvoří je poměrně pozdě. Zanechají nehezkou vzpomínku na proběhlou graviditu.


Diskuse (13 komentářů)

Radana1, (21. 03. 2012 13:31) Reagovat
Mazala jsem se poctivě krémem od Elasti-Q. Měla jsem ke striím genetické dispozice, tak jsem si raději koupila exclusive, ale pokud s nimi nemáte potíže z minula, stačí original. Moc mi voněl a příjemně se roztírá.
Maruška, (11. 04. 2012 11:39) Reagovat
Taky mám s tímhle krémem velmi dobrou zkušenost.Strie mi po něm krásně vybledly a bříško se mi po porodu rychle zatáhlo.Škoda,že jsem ho nepoužívala i v těhotenství.
Hedvika, (05. 05. 2012 12:51) Reagovat
Elasti-Q jsou pro mě nejlepší krémy. Já používala oba, ale když nemám ke striím genetické dispozice tak mi stačí Original. Strie nemám.
hanka, (23. 05. 2013 07:10) Reagovat
[quote name="Hedvika"]Elasti-Q jsou pro mě nejlepší krémy. Já používala oba, ale když nemám ke striím genetické dispozice tak mi stačí Original. Strie nemám.[/quote]já mám taky velice dobrou zkušenost s elasti-q, krémy, teď je novinka olej na strie, mám raději olej, lepší se mi masíruje kůže na bříšku
Jarka, (09. 09. 2013 00:16) Reagovat
Já se nejraději mažu olejem, proto mě moc potěšili v lékárně, když mi nabídli Elasti-Q novinku - olej,mě osobně opravdu pomáhá,vůbec nelepí, pokožka je po něm úplně jemná a krásně voní
Diniki, (26. 10. 2013 18:52) Reagovat
Pokud vás zajímá, jak na tom bylo šest mamin, tak mrkněte:http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/10/striktni-strie.html.Na trhu je nyní novinka Bepanthen krém na strie. Uvidíme jaký bude.Každopádně, ať se každému vyhnou obloukem!
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Strie.eu
Kontakty