Úvod Strie a těhotenství

Strie a těhotenství

Nejčastějším obdobím vzniku strií je těhotenství, zvláště třetí trimestr. Kůže se s rychlým nárůstem bříška nedokáže dostatečně napínat, elastická vlákna praskají a vznikají trhlinky.

Nicméně od začátku těhotenství je žena ohrožena striemi, protože se zvyšuje přísun potravy, žena rychleji tloustne, vlivem hormonů se zvětšují prsa a tak může dojít k poškození kůže. Kůže většinou začne svědit, tím ohlašuje, že není vše v pořádku. Proto je zapotřebí si hned při zjištění gravidity pořídit speciální přípravky k promazávání pokožky, které ji nejen zvlhčují, ale podporují i její pružnost. Kůži je nutné promazávat pravidelně několikrát denně, hlavně na spodní části břicha. Nejlépe je však mazat všechny problémové partie i poprsí. Toho se týká i období po porodu, kdy dochází k laktaci a prsa se zvětšují naléváním mléka. Částečně se dá zamezit tvorbě strií na prsou i vhodnou volbou podprsenky, která má být vždy dobrou oporou těžkých prsů.

Mnohé ženy prevenci strií v těhotenství zanedbávají, ale když už se strie vytvoří je poměrně pozdě. Zanechají nehezkou vzpomínku na proběhlou graviditu.


Diskuse (13 komentářů)

Chanel, (07. 04. 2016 10:52) Reagovat
Nice answer back in return of this question with solid arguments and telling all about that.Also visit my web blog - nanotechnology facts: https://www.youtube.com/watch?v=gnGifdjq4ag
Parthenia, (30. 06. 2016 07:34) Reagovat
While some alien creatures and dialogues is probably not designed for small children, there are plenty of funny scenes. There are a couple of sites in which you should be able to watch movies online for free. If that you are using footage that you've got already shot and merely re-editing it with the trailer this really should not be terribly expensive.Have a look at my weblog: oscars best Actor: https://www.youtube.com/results?search_query=best+new+movies+2016
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Strie.eu
Kontakty